Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Poszukiwani listami gończymi w rękach policji

  • Dodano: 2017-12-01 09:15, aktualizacja: 2017-12-01 12:46

Dwóch mieszkańców Łazisk Górnych najbliższe miesiące spędzi za kratkami. Wpadli bowiem w ręce tamtejszych dzielnicowych.

Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywali się już od dłuższego czasu. 31 latek i jego 34-letni kolega mają na swoim koncie oszustwa oraz liczne kradzieże. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu mundurowych mężczyźni trafili już do zabrzańskiego aresztu.

Do zatrzymania doszło w środę ( 29.11.) w godzinach popołudniowych. Dwóch dzielnicowych Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych w trakcie wykonywanej służby w centrum miasta natrafili na 31-letniego łaziszczanina. Mężczyzna był w towarzystwie swojego kolegi, również mieszkańca tego miasta.

Po sprawdzeniu osób w policyjnych kartotekach okazało się, że obaj poszukiwani są łącznie aż czterema listami gończymi. Mężczyźni ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwośći już od kilku miesięcy i obaj mieli świadomość tego, że poszukuje ich policja.

34-latek karany między innymi za oszustwa, a także przestępstwo znęcania się, w więzieniu spędzi ponad 3,5 roku, zaś jego 31-letni kolega na na swoim koncie liczne kradzieże. Za kratkami spędzi więc kilka dobrych miesięcy.

Dzielnicowy jako dobry gospodarz terenu musi znać specyfikę swojego rejonu i wiedzieć gdzie są miejsca niebezpieczne, powinien również znać ludzi zamieszkujących ten teren. W tym przypadku, to właśnie bardzo dobre rozpoznanie łaziskich policjantów przyczyniło się do skutecznej realizacji opisanego zdarzenia.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Fasola

    To chyba Kamil Ksiądz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.