Wiadomości z Łazisk Górnych

Ponownie zatrzymany z marihuaną

  • Dodano: 2021-02-02 10:00, aktualizacja: 2021-02-02 14:26

Policjanci z łaziskiego komisariatu ponownie zatrzmali 22-letniego mieszkańca Łazisk Górnych, który posiadał przy sobie marihuanę. Tym razem mężczyzna usłyszał zarzut posiadania ponad 10 działek tego narkotyku. Poprzednim razem w ręce mundurowych trafił w lipcu ubiegłego roku. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

22-letni mieszkaniec Łazisk Górnych jest już doskonale znany miejscowym policjantom. W 2020 roku był już zatrzymywany w związku z posiadaniem narkotyków. Między innymi właśnie dlatego wczoraj (1 lutego) mundurowi z łaziskiej patrolówki postanowili skontrolować zauważonego na ulicy Staszica mężczyznę. Ich trop okazał się trafiony, bowiem młody człowiek znów miał przy sobie niedozwoloną substancję. Jak się chwilę później okazało, posiadał ją nie tylko przy sobie, ale również i w miejscu swojego zamieszkania.

Zgodnie w obowiązującą procedurą, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie po wykonywanych czynnościach, między innymi oględzinach zabezpieczonego narkotyku, usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Na poczet ewentualnej grzywny śledczy zabezpieczyli należącą do 22-latka gotówkę w kwocie 500 złotych.

Policjanci wciąż przypominają, że posiadanie narkotyków, nawet w niewielkiej ilości, jest zabronione (art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Marihuana legalna jest jedynie w wyjątkowych przypadkach, tj. w celach medycznych, przemysłowych, czy do badań.

Najniższa możliwa kara za narkotyki to grzywna, a najbardziej surowa – nawet 10 lat pozbawienia wolności. Oznacza to, że kara za posiadanie środków odurzajacyh może być naprawdę dotkliwa.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.