Wiadomości z Łazisk Górnych

Policjanci apelują. Nie zostawiaj dziecka w rozgrzanym samochodzie!

  • Dodano: 2023-06-16 06:00, aktualizacja: 2023-06-15 21:30

Nadchodzi okres letnich upałów. Niebezpieczne dla naszego zdrowia jest przebywanie w rozgrzanym samochodzie, a pozostawienie w nim dzieci oraz zwierząt prowadzi do pewnej tragedii. Dlatego nie należy pozostawiać dzieci ani zwierząt w upalne dni w samochodzie - apelują wodzisławscy policjanci.

W gorące dni, kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta, ryzyko pozostawiania dzieci i zwierząt w zamkniętym aucie staje się niebezpieczne i potencjalnie śmiertelne. Niestety nadal zdarzają się przypadki, w których nieświadomi rodzice lub opiekunowie zostawiają swoje pociechy lub ukochane zwierzęta w samochodzie. Pozostawienie dzieci i zwierząt w zamkniętym aucie jest nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Wzrost temperatury, brak dostępu do świeżego powietrza oraz ryzyko poważnych schorzeń zdrowotnych i zagrożenia życia sprawiają, że taka praktyka jest nie do zaakceptowania. Opiekunowie mają obowiązek zapewnić bezpieczeństwo i dobrostan swoim podopiecznym. Należy propagować świadomość na temat tych zagrożeń oraz promować odpowiedzialne podejście do opieki nad dziećmi i zwierzętami, aby uniknąć tragedii.

UWAGA!

Widząc pozostawione w pojeździe dziecko, bądź zwierzę reagujmy i natychmiast skontaktujmy się z numerem alarmowym 112. Ponadto, warto również pamiętać, że w takiej sytuacji wybicie szyby w samochodzie, by uwolnić dziecko lub zwierzę ze śmiertelnej pułapki, nie pociąga za sobą odpowiedzialności za zniszczenie mienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również