Wiadomości z Łazisk Górnych

Policja ostrzega - uwaga na domokrążców!

  • Dodano: 2020-09-17 06:30, aktualizacja: 2020-09-16 19:16

Policjanci ostrzegają osoby starsze oraz samotnie zamieszkujące przed oszustami i złodziejami, którzy pod pretekstem uzyskania pomocy, czy też sprzedaży różnych artykułów, kradną z mieszkań pieniądze i kosztowności.

Policjanci apelują, aby zwracać szczególną uwagę na osoby, które odwiedzają nasze domy, szczególnie wówczas, kiedy są to osoby nam obce. Najlepiej nie korzystajmy z ich usług, bądź poprośmy sąsiada lub znajomego, aby był blisko nas w czasie takiej wizyty. Tylko dzięki ostrożności i przezorności możemy uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń.

Mając na względzie dobro mieszkańców naszego powiatu mikołowska policja apeluje o ostrożność i rozwagę w podobnych sytuacjach.

Pamiętajmy, że oszuści są gotowi wykorzystać różne sposoby, aby wkupić się w łaski domownika

Oto kilka rad, jak nie paść ich ofiarą:

  • Nie należy wpuszczać do domu nieznanej nam osoby.
  • Pamiętajcie Państwo, aby drzwi do mieszkań były zawsze zamykane na klucz.
  • Jeżeli obca osoba przedstawi się, jako pracownik jakiejkolwiek instytucji, powinno żądać się pokazania stosownej legitymacji. Także telefonicznie można sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika.
  • Nie wolno pozostawiać nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu - korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży.
  • Nie należy wpuszczać do domu sprzedawców, którzy oferują nam zakup przedmiotów niewiadomego pochodzenia, po bardzo atrakcyjnych cenach.
  • Jeżeli straciliśmy na chwilę czujność i osoba, której nie znamy, znalazła się już u naszym domu, nie zdradzajmy się z informacją, gdzie przechowujemy swoje oszczędności.

O wszystkich próbach kradzieży lub wyłudzenia pieniędzy, natychmiast informujcie Państwo Policję korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również