Wiadomości z Łazisk Górnych

Policja i Straż Pożarna w łaziskim Przedszkolu. Przeprowadzano próbną ewakuację placówki

  • Dodano: 2021-11-09 10:30

W jednym z łaziskich przedszkoli odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru. Wraz ze strażakami mikołowskiej Państwowej Straży Pożarnej w placówce pojawili się także policjanci. Dzieci mogły posłuchać o tym jak na co dzień wygląda walka z ogniem oraz dowiedzieć się co zrobić, by jako pieszy stać się bardziej widocznych dla kierowców.

Próbna ewakuacja przedszkola im. Przyjaciół Przyrody

W miniony czwartek 4 listopada po godzinie 10.00 w przedszkolu im. Przyjaciół Przyrody w Łaziskach Górnych pojawili się przedstawiciele służb ratowniczych: Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Wszystko to przy okazji próbnej ewakuacji placówki. Głównym celem przedsięwzięcia było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.

Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda praca strażaka

Maluchy mogły zobaczyć, jak pracują strażacy i jakiego sprzętu używają podczas codziennych akcji. Wraz z tymi, którzy walczą z ogniem, w przedszkolu pojawili się policjanci.

Jesienna pora to doskonały moment, by zachęcać dzieci do noszenia odblaskowych elementów. A tych ostatnio w Łaziskach Górnych nie brakuje. Lokalny magistrat podarował placówkom dydaktycznym wyjątkowo ciekawe i interesujące zawieszki, dzięki którym mali mieszkańcy miasta mogą być wzorem do naśladowania w akcji "Świeć przykładem". Policyjny profilaktyk - młodszy aspirant Artur Ceran wyjaśnił przedszkolakom, w jakich miejscach należy przypiąć zawieszkę, aby ta była widoczna dla kierujących samochodami. Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu to także zwiększony komfort jazdy kierowców.

Zajęcia edukacyjne trwały blisko 2 godziny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.