Wiadomości z Łazisk Górnych

Pokaz policyjnego sprzętu podczas gali konkursu w Łaziskach Górnych. Zobacz więcej!

  • Dodano: 2023-06-05 06:30, aktualizacja: 2023-06-04 18:12

W Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody laureatom powiatowego konkursu "Na Ratunek! Wiemy wszystko o udzielaniu pierwszej pomocy".

Jednym ze współorganizatorów projektu była Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie oraz Komisariat Policji w Łaziskach Górnych. Przy okazji wydarzenia mundurowi zaprezentowali służbowy sprzęt i nowe motocykle BMW R1250RT.

Nauka poprzez zabawę

W sali widowiskowej łaziskiego domu kultury odbyła się gala wręczenia nagród zwycięzcom powiatowego konkursu dla dzieci, promującego znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do udziału w projekcie zaproszone zostały grupy przedszkolne oraz młodzież klas V–VIII szkół podstawowych z terenu powiatu mikołowskiego. Główną ideą konkursu było pogłębianie wiedzy na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia, promowanie i utrwalanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich wyobraźni i kreatywności. W gali uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie podinsp. Dariusz Klimczak oraz szef łaziskich policjantów podinsp. Sebastian Krzysztofik.

Przy okazji tego wydarzenia, policjanci z łaziskiego komisariatu oraz mikołowskiej jednostki zaprezentowali policyjny sprzęt, w tym nowe motocykle BMW R1250RT. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się mundurowym. Nie brakowało też chętnych dorosłych, którzy chcieli zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu czy motocykla. Policjanci opowiadali o swojej służbie, edukowali na temat bezpiecznych zachowań i unikania codziennych zagrożeń. Zachęcając do bycia widocznym na drodze, wręczali uczestnikom, ufundowane przez łaziski magistrat, odblaskowe zawieszki.

Komentarze (2)    dodaj »

  • O. Bserwator

    A, więc to tylko pokazy policyjnego sprzętu. Bo od jakiegoś czasu nie ma dnia żeby policyjny radiowóz nie pędził na sygnale. Człowiek się już zastanawiał czy w Łaziskach jest jeszcze bezpiecznie mieszkać.

  • Podpis

    Szeryfowanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również