Wiadomości z Łazisk Górnych

Podsumowanie działań "Pasy"

  • Dodano: 2016-09-16 07:45, aktualizacja: 2016-09-15 13:44

W minioną środę na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Podczas działań sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Zwracali również uwagę czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.


14 września od 6.00 do 22.00 na terenie naszego województwa śląscy policjanci przeprowadzili akcję "Pasy". Wzięło w niej udział blisko 500 policjantów, którzy skontrolowali łącznie 2614 pojazdy. Podczas działań stróże prawa stwierdzili ogółem 2446 przypadki naruszenia prawa, w tym 1967 dotyczących nie stosowania się do obowiązku używania pasów przez kierujących i 179 przez pasażerów. Mundurowi stwierdzili także 18 przypadków nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach.

W naszym powiecie w akcji uczestniczyło 9 policjantów drogówki. Drogówka skontrolowała 29 pojazdów, a w 24 przypadkach policjanci stwierdzili naruszenia. W 23 przypadkach polegały one na poruszaniu się przez kierowców samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia podróżni byli pouczani lub karani mandatami, ale przede wszystkim stróże prawa wyjaśniali użytkownikom dróg, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.