Wiadomości z Łazisk Górnych

Piknik "Sadzimy kwiaty na lepsze klimaty"

  • Dodano: 2022-06-03 06:30, aktualizacja: 2022-06-02 22:11

31 maja na terenie ośrodka rekreacyjnego Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu odbył się piknik "Sadzimy kwiaty na lepsze klimaty".

W tym roku było bardziej kameralnie niż zazwyczaj ze względu na przedłużone środki ostrożności przed nawrotem pandemii koronawirusa, która ciężko doświadczyła mieszkańców i pracowników tej placówki.

Sadzimy kwiaty na lepsze klimaty

Niemniej jednak, tego dnia na festynie nie zabrakło gości reprezentujących Radę i Zarząd Powiatu Mikołowskiego- byli to członkini Zarządu Grażyna Nazar, członek Zarządu Henryk Stencel oraz radny powiatowy Henryk Zawiszowski. Były obecne również władze Miasta Orzesze w osobie burmistrza Mirosława Blaskiego oraz przewodniczącego Rady Miasta Jana Macha, dyrekcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mikołowie i Domu Dziecka w Orzeszu oraz przyjaciele Domu.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji- m.in. fontanna czekoladowa, stoisko z lemoniadą, kiełbaski z grilla, popcorn, wata cukrowa, ciasto.

Dla dzieci przygotowane zostały zabawy z nagrodami, bocce, dmuchany zamek oraz liczne animacje. Jednym słowem – dla każdego coś miłego. Muzykę do tańca zapewnił zespół OPTIMA z Łazisk Górnych.

Kulminacją spotkania stało się wypuszczenie żółto-niebieskich balonów, co miało symbolizować solidarność z narodem Ukrainy, która od ponad 3 miesięcy prowadzi ciężkie walki z rosyjskim najeźdźcą. W ramach ostatecznego pożegnania okresu pandemii oraz otwarcia się na nowe klimaty, mieszkańcy DPS wraz z gośćmi zasadzili w doniczkach kwiaty i rośliny ozdobne, które udekorują teren ośrodka rekreacyjnego Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu.

Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc licznych sponsorów- jak co roku, mieszkańcy Domu mogli liczyć na ich hojność i wsparcie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również