Wiadomości z Łazisk Górnych

Pijany i bez uprawnień spowodował kolizję

  • Dodano: 2021-08-26 07:00, aktualizacja: 2021-08-24 09:08

Przy dojeździe do skrzyżowania najechał na osobówkę i jak gdyby nigdy nic pojechał dalej. Zatrzymany przez pokrzywdzonego kilkaset metrów dalej mieszkaniec Łazisk Górnych miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a wykonane badanie stanu trzeźwości dało wynik ponad 2 promili alkoholu w organizmie. 30-latek stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

30-latek odjechał z miejsca kolizji

Do zatrzymania 30-letniego mieszkańca Łazisk Górnych doszło 22 sierpnia wieczorem w centrum Mikołowa. Nieco wcześniej w okolicy skrzyżowania DK 81 z ulicą Rybnicką, kierujący volkswagenem multivanem najechał na tył poprzedzającego go opla. Nie zatrzymując się, ominął swoją "przeszkodę" i ruszył dalej. Pokrzywdzony w kolizji nie dał jednak za wygraną i ruszył za sprawcą, powiadamiając jednocześnie o całej sytuacji Policję.

Sprawca został ujęty na ulicy Żwirki i Wigury i przekazany policjantom. Okazało się, że człowiek ten od kilku lat ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a wykonane badanie stanu trzeźwości dało wynik nieco ponad 2 promili.

Łaziszczanin wkrótce usłyszy zarzuty karne. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również