Wiadomości z Łazisk Górnych

Pierwszy krok "Otwartej Sceny"

  • Dodano: 2015-09-22 12:30

19 września 2015 o godz. 19:30 w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych odbył się pierwszy koncert w ramach nowego cyklu „Otwarta Scena”. Wystąpili Piotr Hulin oraz Magdalena Pałka.


Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych znane jest nie tylko z tego, że można zobaczyć tam ponad 6000 eksponatów związanych z energetyką i elektrycznością. Od dłuższego czasu poszerza także swoją ofertę kulturalną o ciekawe i warte uwagi wydarzenia. Tym razem zostaliśmy zaproszeni na nowy cykl koncertów pt. „Otwarta Scena”, który ma promować młodych artystów.


Podczas pierwszego koncertu wystąpili młodzi muzycy, którzy jako pierwsi zgłosili się do udziału w projekcie – Piotr Hulin oraz Magdalena Pałka.

Piotr Hulin to wokalista z Rudy Śląskiej, uczestnik drugiej edycji „Bitwy Na Głosy” w drużynie Edyty Górniak. Wokalista zaśpiewał w głównej mierze polskie utwory - posłuchać mogliśmy takich hitów, jak „Piąty bieg” czy „Sen o Warszawie”. Na scenie towarzyszyli mu gitarzysta Mateusz Profus oraz perkusista Dawid Czogała.


Drugim występem tego wieczoru był koncert Magdaleny Pałki, wokalistki z Gliwic, która dzięki swojemu głosowi mogłaby być okrzyknięta „polską Adele”. Artystka wyśpiewała utwory, które pojawiają się obecnie na szczytach list przebojów – wszystko w akustycznych aranżacjach w towarzystwie organizatora cyklu Mateusza Wróbla, który gościnnie zagrał na pianinie.


Nie obyło się także bez zaskoczeń – podczas bisu Magdaleny Pałki, pozostali muzycy spontanicznie wyszli na scenę i dołączyli do wokalistki by żywiołowo wspólnie wykonać utwór „Dach” (z rep. Zespołu Sound’n’Grace). Cały koncert został zakończony krótkim jam session w wykonaniu wszystkich wykonawców.


Na kolejny koncert z cyklu „Otwarta Scena” zapraszamy w piątek, 16 października o godz. 19:30 – wystąpią wówczas: wokalista Alina Więcek z zespołem oraz chrzanowska formacja EDER.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.