Wiadomości z Łazisk Górnych

Od Abby do Queen czyli muzyczny alfabet lat 60. i 70.

  • Dodano: 2021-09-15 09:15

30 września o godz. 18.15 Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza do sali widowiskowej MDK na koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego AQuartet.

Recital Od Abby Do Queen czyli muzyczny alfabet lat 60 i 70  przypomina nam muzykę stworzoną i wykonywaną przez wybitnych artystów takich jak Skaldowie, Jantar, Billy Whiters, Abba, Kasia Sobczyk, Czesław Niemen, The Beatles, Olivia Newton John & John Travolta.

Prowadzenie: Małgorzata Jeruzal – wulkan energii i fantastycznego poczucia humoru!

Bilety do nabycia w kasie biletowej MDK, tel. 32 2241 033.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łaziskach Górnych otrzymają bezpłatne wejściówki.

Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w 2000 roku

Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez 20 lat istnienia zespół wykonał kilkaset koncertów na scenach całej Polski. Wziął udział w kilku festiwalach – w tym kilkakrotnie w Festiwalu Nordalia w Katowicach, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie, dwukrotnie w Festiwalu Telemannowskim w Żarach. Muzycy często i chętnie współpracują z innymi artystami np. wokalistami, tancerzami, aktorami i sportowcami. Repertuar AQuartetu to muzyka rozrywkowa – począwszy od utworów okresu międzywojnia aż po czasy współczesne, nie stronią także od dzieł klasycznych. Kwartet nie boi się wyzwań i nieustannie pracuje nad nowymi programami. Koncert zespołu poprowadzi   obdarzona fantastycznym poczuciem humoru Małgorzata Jeruzal.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również