Wiadomości z Łazisk Górnych

Od Abby do Queen czyli muzyczny alfabet lat 60. i 70.

  • Dodano: 2021-09-15 09:15

30 września o godz. 18.15 Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza do sali widowiskowej MDK na koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego AQuartet.

Recital Od Abby Do Queen czyli muzyczny alfabet lat 60 i 70  przypomina nam muzykę stworzoną i wykonywaną przez wybitnych artystów takich jak Skaldowie, Jantar, Billy Whiters, Abba, Kasia Sobczyk, Czesław Niemen, The Beatles, Olivia Newton John & John Travolta.

Prowadzenie: Małgorzata Jeruzal – wulkan energii i fantastycznego poczucia humoru!

Bilety do nabycia w kasie biletowej MDK, tel. 32 2241 033.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łaziskach Górnych otrzymają bezpłatne wejściówki.

Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w 2000 roku

Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez 20 lat istnienia zespół wykonał kilkaset koncertów na scenach całej Polski. Wziął udział w kilku festiwalach – w tym kilkakrotnie w Festiwalu Nordalia w Katowicach, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie, dwukrotnie w Festiwalu Telemannowskim w Żarach. Muzycy często i chętnie współpracują z innymi artystami np. wokalistami, tancerzami, aktorami i sportowcami. Repertuar AQuartetu to muzyka rozrywkowa – począwszy od utworów okresu międzywojnia aż po czasy współczesne, nie stronią także od dzieł klasycznych. Kwartet nie boi się wyzwań i nieustannie pracuje nad nowymi programami. Koncert zespołu poprowadzi   obdarzona fantastycznym poczuciem humoru Małgorzata Jeruzal.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.