Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

O odpowiedzialności uczniów

  • Dodano: 2017-10-27 07:45, aktualizacja: 2017-10-25 11:28

Uczniowie klas VII jednej z łaziskich podstawówek mieli dziś nietypową lekcję. Policjanci z Mikołowa zajmujący się profilaktyką społeczną przybliżyli im zasady bezpieczeństwa i tematykę związaną z odpowiedzialnością karną osób nieletnich.

Spotkania z uczniami wpisały się już na stałe w kalendarz spotkań policjantów w ramach prowadzonych są na terenie całego powiatu działań „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny"

Spotkanie w Szkole Postawowej nr 5 w Łaziskach Górnych przeprowadził st.sierż. Artur Ceran oraz sierż. Michał Kurowski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Tematem była odpowiedzialność osób nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa i ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a także problematyka związana z  bezpieczeństwem młodzieży w cyberprzestrzeni.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie rozróżnia się kategorie osób nieletnich, jaka odpowiedzialność ciąży na nich za popełniane czyny karalne i jakie środki wychowawcze stosuje wobec osób nieletnich sąd.

Spotkania policji z młodzieżą szkolną stanowi stały punkt w działalności edukacyjno-profilaktycznej policji. Spotkania te mają na celu umocnienie w nich właściwych postaw społecznych i uświadomienie o ciążącej na nich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Zapobieganie niewłaściwym zachowaniom i przestroga przed ich konsekwencjami prawnymi ma za zadanie uchronić młodych ludzi wkraczających w dorosłość przed nieodpowiedzialnym zachowaniem i popełnianiem czynów niezgodnych z literą prawa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.