Wiadomości z Łazisk Górnych

Łaziska Górne wspierają Ukrainę

  • Dodano: 2022-03-02 07:00, aktualizacja: 2022-03-02 07:09

W poniedziałek 28 lutego, w trybie zdalnym odbyło się spotkanie władz Powiatu Mikołowskiego, gmin naszego powiatu, policji i straży pożarnej w kwestii działań dotyczących pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Decyzją wojewody pomoc mają koordynować starostowie i prezydenci miast na prawach powiatu. Dlatego też na szczeblu naszego powiatu powołany został sztab kryzysowy.

Zgodnie z wytycznymi wojewody wsparcie ma być udzielane w kilku zakresach. Przede wszystkim będzie to pomoc przy zakwaterowaniu uchodźców. Chodzi o stworzenie bazy miejsc noclegowych w oparciu o tzw. deklaracje punktu zakwaterowania. To Starostwo Powiatowe w Mikołowie będzie koordynować teraz zbieranie informacji od samorządów, instytucji i organizacji pozarządowych oraz osób prywatnych gotowych przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy.

Wypełnioną Deklarację Punktu Zakwaterowania można złożyć:

Prosi się o kontakt osoby, które przyjęły lub planują przyjąć, na terenie naszego Miasta, rodziny przybywające z Ukrainy, e-mail: pomocdlaukrainy@laziska.pl.

Oficjalny Punkt Pomocy DLA UKRAINY w Łaziskach Górnych czynny codziennie od godz. 8:00 do 20.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach Górnych, Plac Ratuszowy 1.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również