Wiadomości z Łazisk Górnych

Łaziscy policjanci w dyskusji o zjawisku przemocy domowej

  • Dodano: 2022-05-23 06:30, aktualizacja: 2022-05-22 16:31

Dzielnicowi z łaziskiego komisariatu spotkali się z podopiecznymi Dziennego Domu "Senior+", gdzie włączyli się w dyskusję o problematyce zjawiska przemocy w rodzinie.

Przestępstwo przemocy w rodzinie ciągle jest problemem. Bite i szarpane, wyzywane i poniżane dzieci i partnerki, ojcowie i babcie - to zdarza się niemal codziennie. Jeśli chcemy, by ktoś w przyszłości zareagował, gdy nasza córka, mama, dziadek czy dzieci będą doznawać przemocy, już dziś sami zareagujmy.

Celem przeciwdziałania przemocy w rodzinie jest zatrzymanie przemocy na etapie, który nie wypełnia jeszcze znamion przestępstwa. Policja, realizując swe ustawowe obowiązki, reaguje na każdy sygnał dotyczący możliwości wystąpienia zjawiska przemocy w rodzinie. Podejmuje szereg inicjatyw, które mają na celu utrzymanie na wysokim poziomie zadań realizowanych w tym obszarze. W tym celu między innymi udostępnia kanały komunikacji dla obywateli, które wspierają działania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Mł.asp. Marek Wodok i st.sierż.Patryk Stalmach omówili zasady prowadzenia procedury Niebieskiej Karty oraz możliwości zwrócenia się o pomoc do policjanta tzw. pierwszego kontaktu.

Numer alarmowy 112

W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia wynikającego ze stosowania przemocy w rodzinie, w pierwszej kolejności należy skorzystać z numeru alarmowego 112 obsługiwanego przez operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego, którzy otrzymane zgłoszenie niezwłocznie przekazują bezpośrednio dyżurnym jednostek organizacyjnych Policji właściwych miejscowo dla miejsca zdarzenia, pobytu osoby potrzebującej pomocy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.