Wiadomości z Łazisk Górnych

Łaziscy dzielnicowi z kampanią "Safe in Poland "

  • Dodano: 2022-06-14 09:00

W ubiegłym miesiącu ruszył projekt działań informacyjno-edukacyjnych pod nazwą "Safe in Poland”. Opracowana przez Wydział Prewencji KWP w Katowicach kampania ma na celu ułatwienie uchodźcom funkcjonowanie w Polskim społeczeństwie.

Safe in Poland dla ukraińskich uczniów

Dwaj dzielnicowi z łaziskiej jednostki Policji rozpoczęli właśnie cykl spotkań w ramach kampanii "Safe in Polnad". Odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Łaziskach Górnych, wśród których są także dzieci pochodzące z objętej wojną Ukrainy. Korzystając z obecności tłumacza języka ukraińskiego mundurowi rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa na drodze oraz zasad, jakimi powinni kierować się podczas zbliżających się wakacji.

St.sierż. Patryk Stalmach omówił obowiązujące regulacje dotyczące poruszania się po drodze na rowerze, rolkach i hulajnogach. Zachęcał do noszenia na odzieży odblaskowych elementów. Wyjaśnił także czym jest kultura jazdy i dlaczego tak ważny jest wzajemny szacunek do każdego uczestnika ruchu drogowego. Mł.asp. Marek Wodok uwagę dzieci skierował na zbiór podstawowych zasad, którymi powinni kierować się każdego dnia podczas zabaw w domu, jak i na świeżym powietrzu. Opowiedział o funkcjonowaniu numeru alarmowego 112 i wskazał dzieciom co jest istotne w razie pojawienia się potrzeby wezwania służb ratunkowych.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również