Wiadomości z Łazisk Górnych

Łaziscy dzielnicowi z kampanią "Safe in Poland "

  • Dodano: 2022-06-14 09:00

W ubiegłym miesiącu ruszył projekt działań informacyjno-edukacyjnych pod nazwą "Safe in Poland”. Opracowana przez Wydział Prewencji KWP w Katowicach kampania ma na celu ułatwienie uchodźcom funkcjonowanie w Polskim społeczeństwie.

Safe in Poland dla ukraińskich uczniów

Dwaj dzielnicowi z łaziskiej jednostki Policji rozpoczęli właśnie cykl spotkań w ramach kampanii "Safe in Polnad". Odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Łaziskach Górnych, wśród których są także dzieci pochodzące z objętej wojną Ukrainy. Korzystając z obecności tłumacza języka ukraińskiego mundurowi rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa na drodze oraz zasad, jakimi powinni kierować się podczas zbliżających się wakacji.

St.sierż. Patryk Stalmach omówił obowiązujące regulacje dotyczące poruszania się po drodze na rowerze, rolkach i hulajnogach. Zachęcał do noszenia na odzieży odblaskowych elementów. Wyjaśnił także czym jest kultura jazdy i dlaczego tak ważny jest wzajemny szacunek do każdego uczestnika ruchu drogowego. Mł.asp. Marek Wodok uwagę dzieci skierował na zbiór podstawowych zasad, którymi powinni kierować się każdego dnia podczas zabaw w domu, jak i na świeżym powietrzu. Opowiedział o funkcjonowaniu numeru alarmowego 112 i wskazał dzieciom co jest istotne w razie pojawienia się potrzeby wezwania służb ratunkowych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.