Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Kradli, bo "zawsze się udawało"

  • Dodano: 2017-09-29 07:45, aktualizacja: 2017-09-27 17:22

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali wczoraj grupkę trzech osób w wieku od 18 do 57 lat, która, jak się okazało, od kilku miesięcy dokonywała kradzieży sklepowych w jednym w miejscowych dyskontów.

Przedstawiono im zarzuty. Do wszystkiego się przyznali.

Kradli głównie wódkę. Wczoraj pokusili się też o sprzęt elektroniczny. Od początku lipca br. placówka handlowa z Łazisk Górnych przy ulicy Wyrskiej wykazała z ich powodu blisko 1.800 zł straty.

Zatrzymane osoby to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego: 57-letni mężczyzna, 56-letnia kobieta i ich 18-letnia wnuczka. Osoby te natychmiast przewieziono do komisariatu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, między innymi zapis monitoringu wizyjnego, pozowolił na przedstawienie im zarzutów z art. 278 Kodeksu Karnego. W trakcie składanych wyjaśnień przyznali, że kradli, "gdyż zawsze się udawało". Do regularnych kradzieży zachęcał ich fakt, iż każdorazowa kradzież kończyła się dla nich sukcesem, więc czynili to z powziętym z góry zamiarem.

Cała trojka przyznała się do winy i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się każe. Wszyscy zobowiązali się do zwrotu wartości poniesionej przez sklep straty. Mężczyźnie dodatkowo grozi kara grzywny, kobietom zaś kara ograniczenia wolności.

Najnowsze informacje z Łazisk Górnych w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.