Wiadomości z Łazisk Górnych

Kradli, bo "zawsze się udawało"

  • Dodano: 2017-09-29 07:45, aktualizacja: 2017-09-27 17:22

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali wczoraj grupkę trzech osób w wieku od 18 do 57 lat, która, jak się okazało, od kilku miesięcy dokonywała kradzieży sklepowych w jednym w miejscowych dyskontów.

Przedstawiono im zarzuty. Do wszystkiego się przyznali.

Kradli głównie wódkę. Wczoraj pokusili się też o sprzęt elektroniczny. Od początku lipca br. placówka handlowa z Łazisk Górnych przy ulicy Wyrskiej wykazała z ich powodu blisko 1.800 zł straty.

Zatrzymane osoby to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego: 57-letni mężczyzna, 56-letnia kobieta i ich 18-letnia wnuczka. Osoby te natychmiast przewieziono do komisariatu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, między innymi zapis monitoringu wizyjnego, pozowolił na przedstawienie im zarzutów z art. 278 Kodeksu Karnego. W trakcie składanych wyjaśnień przyznali, że kradli, "gdyż zawsze się udawało". Do regularnych kradzieży zachęcał ich fakt, iż każdorazowa kradzież kończyła się dla nich sukcesem, więc czynili to z powziętym z góry zamiarem.

Cała trojka przyznała się do winy i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się każe. Wszyscy zobowiązali się do zwrotu wartości poniesionej przez sklep straty. Mężczyźnie dodatkowo grozi kara grzywny, kobietom zaś kara ograniczenia wolności.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.