Wiadomości z Łazisk Górnych

Koniec z maseczkami! Rząd znosi obostrzenia

  • Dodano: 2022-03-24 15:45, aktualizacja: 2022-03-24 21:23

Rząd podjął decyzję o zniesieniu obostrzeń w Polsce. Od przyszłego poniedziałku nie będziemy już musieli nosić maseczek oraz zmienią się zasady izolacji domowej i kwarantanny.

Od poniedziałku zniesiony obowiązek noszenia maseczek

W czwartek 24 marca minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ogłosił ważne zmiany dotyczące aktualnych obostrzeń. Od poniedziałku 28 marca nie będzie już obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

– Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy – powiedział Minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jednocześnie minister rekomenduje, aby używać maseczek w miejscach dużych skupisk ludzi.

Zmiany w zasadach izolacji i kwarantanny

Drugą ważną zmianą, która wejdzie w życie od 28 marca jest zniesienie izolacji domowej oraz kwarantanny dla współdomowników i osób przyjeżdżających do Polski. 

– Pacjenci zakażeni będą na zwykłych zasadach dostawali zwolnienia lekarskie i oczywiście mając świadomość zagrożenia będą musieli sami izolować się w domu, natomiast tymi izolacjami nie będzie już zarządzał sanepid – przekazał minister.

W środę 23 marca badania potwierdziły 10 437 zakażenia SARS-CoV-2, w tym 1088 powtórne. Z powodu COVID-19 zmarły 124 osoby.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również