Wiadomości z Łazisk Górnych

Komendant łaziskiego komisariatu awansowany na stopień podinspektora Policji

  • Dodano: 2022-07-27 07:00, aktualizacja: 2022-07-26 21:52

Komendant Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych właśnie awansował na wyższy stopień służbowy. Rozkazem personalnym Komendanta Głównego Policji, z dniem 24 lipca, szef łaziskich policjantów, otrzymał stopień podinspektora Policji.

Akt mianowania na wyższy stopień służbowy

Wczoraj w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której podinsp. Dariusz Klimczak, w obecności swojego Zastępcy nadkom. Andrzeja Rudolfa oraz kierownictwa całego mikołowskiego garnizonu, wręczył akt mianowania na wyższy stopień służbowy Komendantowi Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych. Z dniem 24 lipca Sebastian Krzysztofik awansował do kolejnego już korpusu w swojej zawodowej ścieżce - oficerów starszych.

Awansowany policjant ma blisko 20 lat służby. Pierwsze kroki w formacji stawiał jako patrolowiec mysłowickiej komendy. Od września 2005 roku był funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Tychach, gdzie zajmował się przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu. 1 kwietnia 2012 roku przeszedł do Wydziału Prewencji mikołowskiej jednostki Policji, zaś we wrześniu tego samego roku awansował na stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego. W kwietniu 2019 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych.

Komendant łaziskiego komisariatu awansowany na stopień podinspektora Policji / fot. KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również