Wiadomości z Łazisk Górnych

IV edycja akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

  • Dodano: 2020-07-06 07:45, aktualizacja: 2020-07-07 06:27

Ze względu na szczególny czas wystąpienia pandemii choroby zakaźnej COVID-19, większa część społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku na terenie naszego kraju. Dlatego tegoroczna, czwarta edycja akcji została poszerzona w zakresie działań profilaktycznych o bezpieczeństwo w górach.

Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, a adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne, firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne itp.).

W okresie wakacji w trakcie przeprowadzania plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą oraz zorganizowanych spotkań informacyjnych i informacyjno-edukacyjnych, policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, z bezwzględnym zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych, a także wszelkich wytycznych w tym zakresie, informować będą o sposobach bezpiecznego zachowania się w trakcie całego sezonu wakacyjnego, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą oraz w górach.

Projekt realizowany będzie do końca września 2020 r.

Akcja informacyjno-edukacyjna “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” została wpisana do Harmonogramu działań na rok 2020 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również