Wiadomości z Łazisk Górnych

Informacja dotycząca uruchomienia żłobka i przedszkoli na terenie Łazisk Górnych

  • Dodano: 2020-05-06 09:45

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i faktem, że na terenie powiatu i województwa notuje się wzrost zachorowań na koronawirusa Burmistrz Miasta Łaziska Górne wspólnie z dyrektorami miejskiego żłobka i przedszkoli podjął decyzję o nieotwieraniu w dniu 6 maja 2020 roku miejskich przedszkoli oraz żłobka.

Zamknięcie przedszkoli i żłobków w przypadku, gdy rodzice pracują jest sporym utrudnieniem, jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców, przede wszystkim dzieci, jak również nauczycieli i personelu – stąd taka decyzja.

Jeżeli sytuacja na to pozwoli, uruchamianie placówek rozpocznie się od poniedziałku 18 maja 2020. Wówczas do przedszkoli i żłobka przyjmowane będą dzieci rodziców, którzy wyrazili taką chęć w przeprowadzonym przez dyrektorów poszczególnych placówek rozeznaniu, z pierwszeństwem dla dzieci rodziców pracujących. Wcześniej podejmowane będą niezbędne kroki, aby w żłobku i przedszkolach zostały spełnione wszelkie wymogi sanitarne. Wkrótce opublikowane też zostaną zasady funkcjonowania placówek oparte na wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Burmistrz Miasta Łaziska Górne zaznacza, że terminy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również