Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Eko skuter dla dzielnicowych z Łazisk

 • Dodano: 2012-04-25 11:45, aktualizacja: 2017-11-29 14:22

Dzielnicowi z Łazisk Górnych jako pierwsi policjanci w województwie śląskim poruszać się będą służbowym eko-skuterem o napędzie elektrycznym. 23 kwietnia odbyło się oficjalne przekazanie nowego nabytku na stan wyposażenia Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych. To już trzeci jednoślad mikołowskiej policji wykorzystany w służbie.

23 kwietnia miało miejsce oficjalne przekazanie na stan Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych elektrycznego skutera, który od teraz będzie elementem wyposażenia do służby dzielnicowych. W wydarzeniu wzięli udział Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie podinsp. Tomasz Olesiński, Komendant Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych nadkom. Piotr Afiniec oraz przedstawiciele Urzędu Miasta na czele z Burmistrzem Aleksandrem Wyrą oraz jego Zastępcą. Skuter oraz kask zostały zakupione z puli pieniężnej przekazanej przez Urząd Miasta na finansowanie etatów dzielnicowych kontraktowych w łaziskim komisariacie. Zakup o wartości blisko 5.500 złotych jest nie tylko sprzętem ekologicznym, ograniczającym emisję spalin, ale także ekonomicznym. Przejazd stu kilometrów tym jednośladem, to koszt jednej złotówki. Nowy nabytek mikołowskiej policji jest pierwszym tego typu skuterem w województwie śląskim wykorzystanym jako policyjny pojazd służbowy. Ekologiczny skuter policjantów z Łazisk dołączył do pozostałych jednośladów mikołowskiej komendy – dwóch motocykli będących na wyposażeniu Wydziału Ruchu Drogowego.

Następna informacja

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Darecki

  Nie ma to jak kupić Dzielnicowemu skuter w listopadzie. "O to Polska właśnie"

 • run

  trzeba było im dać hulajnogi może by umieli na nich jeździć ale to nic pewnego

 • ;p

  jeszcze sie nie nauczyli jezdzic :D

 • Hoho

  Dlaczego ich jeszcze nie widziałem?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.