Wiadomości z Łazisk Górnych

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych. Policja ukazuje realia służby

  • Dodano: 2024-05-17 13:45

Policjanci z mikołowskiej komendy wzięli udział w zorganizowanych przez Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych Dniach Otwartych. Podczas spotkania policjanci przybliżyli specyfikę zawodu policjanta oraz zachęcali do wstąpienia w nasze szeregi. Dzięki takiemu bezpośredniemu kontaktowi z przedstawicielami tutejszej komendy, uczniowie mieli szansę lepiej zrozumieć, czy służba w tej formacji jest dla nich odpowiednia.

Policyjne nauki wśród młodzieży 

Dzisiaj w Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych w związku z Dniem Otwartym szkoły odbyło się spotkanie dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych w Łaziskach Górnych. Spotkanie miało na celu propagowanie wśród młodzieży informacji o zasadach i unormowaniach prawnych związanych z przyjęciami do Policji. Mł.asp. Sebastian Kapias mikołowski profilaktyk oraz post. Klaudia Mendera z łaziskiego komisariatu przekazali zgromadzonej młodzieży niezbędne informacje związane z aktualnie prowadzonym naborem do Policji.

Policyjne doświadczenie 

Podczas spotkania policjanci opowiadali o swojej służbie oraz wymaganiach, jakie należy spełnić, aby zostać funkcjonariuszem. Podczas spotkania w Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych, policjant miał okazję podzielić się swoimi doświadczeniami oraz przekazać cenne informacje na temat służby w Policji. Dla wielu uczniów było to nie tylko spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych, ale także szansa na lepsze zrozumienie tego, na czym naprawdę polega ten zawód.

Wiele historii opowiedzianych przez policjantów dotyczyło ich osobistych doświadczeń, wyzwań i satysfakcji związanych z pełnieniem służby. To właśnie te opowieści mogły być najbardziej inspirujące dla uczniów, którzy zaczęli dostrzegać, że służba to nie tylko obowiązki i ryzyko, ale także możliwość pomagania innym. Spotkania mundurowych z uczniami odgrywają kluczową rolę w procesie rekrutacji do służby w Policji.
 

Jeśli jesteś zainteresowany wstąpieniem w policyjne szeregi wejdź na stronę https://slaska.policja.gov.pl/kat/zostan-policjantem/212502,Zostan-Policjantem.html, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje o poszczególnych etapach rekrutacji.

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych. Policja ukazuje realia służby/ fot. KMP Mikołów


Źródło: KMP Mikołów/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również