Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Łaziskach Górnych

  • Dodano: 2014-05-16 08:00, aktualizacja: 2014-05-16 08:14

W niedzielę, 11 maja 2014 roku, w siedzibie Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, wraz z około 200 gośćmi, świętowaliśmy 10-lecie obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej.

Z tej okazji stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju oraz Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki zorganizowały Dni Otwarte Funduszy Europejskich, włączając się tym samym w ogólnopolskie świętowanie.

W ramach wydarzenia zaprezentowaliśmy działania realizowane w ramach projektów stowarzyszenia Centrum Społecznego Rozwoju adresowane do mieszkańców miasta Łaziska Górne i powiatu mikołowskiego, które dofinansowane zostały ze środków Unii Europejskiej.

Motywem przewodnim tego dnia były działania adresowane do młodzieży gimnazjalnej, prowadzone obecnie w ramach projektu Laboratorium Przedsiębiorczości i Technologii. Chcąc zaprosić mieszkańców do wspólnej zabawy wokół tego projektu zaprosiliśmy wszystkich odwiedzających do udziału w różnych formach działań, które na co dzień adresujemy do gimnazjalistów. Oprócz zwiedzania Muzeum Energetyki z przewodnikiem, każdy uczestnik Dni Otwartych uczestniczył w pokazach doświadczeń fizycznych i w warsztatach robotyki prowadzonych w oparciu o klocki Lego.

Całość wydarzenia uświetnił występ Gromowładnych, którzy grając w efektowny sposób na cewkach TESLI uczcili 10-letnią obecność Polski w strukturach Unii Europejskiej rozpoczynali każdy swój występ wykonaniem "Ody do radości".

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.