Wiadomości z Łazisk Górnych

Dzielnicowy w łaziskiej "trójce" o zagrożeniach w sieci i cyberprzemocy

  • Dodano: 2022-05-17 06:30, aktualizacja: 2022-05-16 23:33

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych spotkał się z uczniami miejscowej podstawówki i przeprowadził zajęcia profilaktyczne dotyczące zagrożeń w Internecie oraz szeroko występującego zjawiska cyberprzemocy.

Zajęcia profilaktyczne realizowane przez dzielnicowego st.sierż. Sebastiana Kapiasa tym razem odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Łaziskach Górnych. Mundurowy tłumaczył, że Internet to nie tylko informacje czy darmowe pliki, ale również wiele niezgodnych z prawem zachowań i danych. Podczas lekcji uczniowie dzielili się własnymi spostrzeżeniami i pytali też jak należy zachować się, kiedy w sieci próbuje z nimi nawiązać znajomość ktoś, kogo intencje mogą być podejrzane.

Dzielnicowy radził, aby o wszelkich spostrzeżeniach związanych z zagrożeniami w Internecie dzielić się ze swoimi rodzicami, nauczycielami, pedagogiem. By nie podawać nikomu obcemu żadnych informacji: adresu, numerów telefonów, czy też jakichkolwiek ważnych danych, które przestępca może wykorzystać do włamania się na konto bankowe czy konto pocztowe.

Policjant zalecał ostrożność

Apelował o korzystanie z Internetu w sposób mądry i prosił, by unikać instalowania jakichkolwiek podejrzanych aplikacji, które mogą mieć nie tylko ukryte funkcje "szpiegowania”, ale mogą również oddziaływać na psychikę młodych ludzi i nakłaniać do wykonywania niebezpiecznych dla zdrowia, a nawet życia – zadań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również