Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Dzielnicowi o bezpieczeństwie działkowiczów

  • Dodano: 2017-05-05 07:45, aktualizacja: 2017-05-02 11:16

W związku z rozpoczętym sezonem działkowym mundurowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych przeprowadzili spotkanie z działkowiczami R.O.D. ROZWÓJ Łaziska Górne. Wspólna dyskusja miała na celu uświadomienie rodzaju i skali zagrożeń związanych z rekreacją i wypoczynkiem na tego rodzaju terenach, a także zachęcić właścicieli i użytkowników działek do podejmowania wspólnych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dzielnicowi rozdali niezbędne ulotki informacyjne.

Dzielnicowi st. asp. Robert Manzel oraz sierż. szt. Michał Czerepkowski spotkali się z grupą działkowiczów R.O.D. ROZWÓJ w Łaziskach Górnych. Mimo dosyć niskiej temperatury pojawiło się sporo osób, gdyż - jak wszyscy zgodnie twierdzą - pogoda nie ma dla nich znaczenia, a spokój i cisza w ogrodzie rekompensuje im ciągły ruch i hałas w mieście. I właśnie po to, aby nadal było spokojnie i bezpiecznie miejscowi stróże prawa zachęcali do wspólnego rozwiązywania problemów i reakcji na negatywne zdarzenia mająca miejsce na terenie ogródków. Policjanci udzielali porad oraz wskazywali nieprawidłowości przy zabezpieczaniu mienia, wyjaśniali algorytm postępowania w razie zaistnienia konkretnych przypadków ,np. kradzieży z włamaniem, rozdawali ulotki informacyjne zawierające dane oraz numery telefonów do jednostki policji. Omówiono coraz bardziej rozpowszechnianą aplikację "Moja Komenda", "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" , przedstawiono założenia programu "Dzielnicowy bliżej nas".

Spotkania z działkowcami oraz Zarządem Ogródków Działkowych będą odbywać się cyklicznie celem ograniczenia zjawiskom kryminogennym.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.