Wiadomości z Łazisk Górnych

Ćwiczymy razem! Narodowy Dzień Sportu w województwie śląskim

 • Dodano: 2021-09-03 06:15, aktualizacja: 2021-09-03 06:42

Już 11 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz dziewiąty w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. Marszałek Województwa Śląskiego jest patronem honorowym Narodowego Dnia Sportu.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki naszego kraju. Miastami partnerskimi są m.in. Siemianowice Śląskie, Sandomierz, Olsztyn, Konin czy Przemyśl. 

Każdy w ramach Narodowego Dnia Sportu znajdzie coś dla siebie

Kolarstwo, lekka atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować 11 września.

Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in.:

 • Grzegorz Krychowiak,
 • Krzysztof Wiłkomirski,
 • Michał Karmowski
 • czy polskie wioślarki, srebrne medalistki z Tokio: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann.

Na spragnionych treningów czekają też mniej znane sporty:

 • teqball, czyli odbijanie piłki nogami, ciałem lub głową w taki sposób, by trafiła ona w specjalnie zaprojektowany do tego stół,
 • ringo – rzucanie gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku przeciwników
 • oraz zespołowa gra z użyciem drewnianego kija i piłeczki, czyli palant.

Wielka baza ćwiczeń i treningów znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

W województwie śląskim 11 września planowane są liczne wydarzenia w ramach Narodowego Dnia Sportu m.in.:

 • Otwarty Turniej „6” Piłkarskich o Puchar Prezydenta Siemianowic Śląskich organizowany przez Urząd Miasta od 10:00 do 17:00,
 • 3 Śląskie Manewry ASG2 Rodzinny Piknik Militarny w Świętochłowicach organizowane przez Stowarzyszenie KRS TKKF TYTAN Świętochłowice od 7:00 do 16:30 czy
 • VII Bieg – marsz po zdrowie psychiczne przygotowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej od 10:00 do 13:00.

W wydarzeniach może uczestniczyć każdy chętny, a udział jest bezpłatny. Szczegóły oraz informacje o zapisach na stronie www.narodowydziensportu.pl.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Strona internetowa:www.narodowydziensportu.pl
Facebook: www.facebook.com/NarodowyDzienSportuPatronem medialnym wydarzenia jest portal Laziska.com.pl.
Patronat portalu Laziska.com.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również