Wiadomości z Łazisk Górnych

Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń 2019

  • Dodano: 2019-05-21 11:00

Serdecznie zapraszamy mieszkańców województwa śląskiego i sympatyków historii do udziału w jubileuszowej XV edycji "Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń".

W sobotę 25 maja 2019 r. "Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń" będzie tradycyjnie zorganizowana w Gostyni w Gminie Wyry w rejonie ulicy Tęczowej, na historycznych polach w pobliżu Pomnika Pamięci Żołnierzy Września 1939 r., natomiast imprezy towarzyszące - w trakcie "Pikniku Fortecznego" - w okolicach schronu bojowego "Sowiniec".

Oficjalne rozpoczęcie imprezy masowej odbędzie się o godz. 14.00 występem Orkiestry Dętej z KWK Bolesław Śmiały oraz przemówieniem Wójt Gminy Wyry Barbary Prasoł. Następnie o godz. 15.00 przy udziale około 200 młodych rekonstruktorów z całej Polski, broni i pojazdów z okresu II wojny światowej oraz efektów pirotechnicznych rozegra się inscenizacja historyczna upamiętniająca walkę z najeźdźcą hitlerowskim toczącą się w dniach 1-3 września 1939 r. w obrębie miejscowości Wyry i Gostyń na Śląsku.  

O godz. 17.00 zapraszamy na teren Pikniku Fortecznego, gdzie odbędzie się pokaz Szkoły Sztuk i Sportów Walki "Wojownik" oraz koncerty zespołów BACIARY oraz OPTIMA. Na zakończenie "Pikniku Fortecznego" planujemy zabawę taneczną z DJ.

Piknikowi Fortecznemu towarzyszyć będzie część gastronomiczna, stoiska handlowo - militarne, wystawa sprzętu Wojska Polskiego oraz stanowiska Grup Rekonstrukcji Historycznej. Dla najmłodszych przewidziano strefę zabaw oraz konkursy z nagrodami.

Zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w XV edycji "Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń". To jedyne tego typu wydarzenie w województwie śląskim. Mamy nadzieję, iż inscenizacja historyczna zwłaszcza w młodym pokoleniu obudzi ducha patriotyzmu i zainteresowanie historią.

Szczegóły na plakatach, stronie  www.wyry.pl oraz Facebooku.


XV edycja BITWA WYRSKA – BÓJ O GOSTYŃ 2019

  1. Data: 25 maj 2019 r.
  2. Adres: Gostyń w Gminie Wyry w rejonie ulicy Tęczowej, na historycznych polach w pobliżu Pomnika Pamięci Żołnierzy Września 1939 r.
  3. Godzina rozpoczęcia: 14:00, godzina zakończenia 21:00
Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń 2019

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również