Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Aplikacja "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" rusza we wrześniu

  • Dodano: 2016-08-26 07:45, aktualizacja: 2016-08-25 12:59

Już wkrótce na stronie internetowej mikołowskiej Policji ruszy aplikacja "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu internetowemu będziecie mogli Państwo dzielić się z nami spostrzeżeniami dotyczącymi wszelkich zagrożeń występujących w Waszym sąsiedztwie, a tym samym będziecie mieli Państwo bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa w mieście.


W pierwszej dekadzie września br. zostanie uruchomiona w powiecie mikołowskim, jak również w całej Polsce aplikacja pn. "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Aplikacja ta stworzona została z myślą o mieszkańcach i daje im możliwość wskazywania konkretnych zagrożeń w danym rejonie. Jest to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców danej miejscowości. W wersji pilotażowej funkcjonowało na terenie podległym Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Białymstoku oraz Komendzie Stołecznej Policji. Przyszedł czas aby swoim zasięgiem objęła cały kraj. "Mapa" dostępna będzie na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Mikołowie, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

"Mapy" zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. policyjne analizy bezpieczeństwa, a także na podstawie informacji zebranych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych realizowanych z początkiem tego roku.

Na mapie znajdą się informacje dotyczące przestępstw i wykroczeń najbardziej uciążliwych społecznie.

Warto podkreślić, że teraz każdy mieszkaniec Rudy Śląskiej będzie miał możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony będziecie mogli Państwo przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Waszej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje.

UWAGA!

"Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.