Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

16 - latek sprawcą kradzieży

  • Dodano: 2017-09-08 07:45, aktualizacja: 2017-09-07 12:32

Policjanci Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia, do którego doszło na przełomie kilu ostatnich dni w jednym z mieszkań przy ulicy Kościuszki.

16-latek dokonał kradzieży sprzętu elektronicznego na szkodę 37-letniego mieszkańca Łazisk. Część skradzionego mienia została już odzyskana i wróciła do właściciela. Materiały z czynności wkrótce trafią do sądu rodzinnego.

Do kradzieży doszło między 3 a 6 września br. Pokrzwydzwony w sprawie 37-letni mieszkaniec Łazisk Górnych przebywał wtedy w delegacji. Kiedy wrócił, okazało się, że z mieszkania zniknęły sprzęty elektroniczne, między innymi laptopy oraz telefon komórkowy. Zniknął także komplet kluczy Wszystko wskazuje na to, że sprawca kradzieży dostał się  do mieszkania przez pozostawione przez właściciela otwarte okno, a skradzione łupy wynosił drzwiami wejściowymi, dlatego też od razu nie wzbudził większego zainteresowania wśród sąsiadów.

Ustalenia stróżów prawa zaprowadziły wprost do sprawcy. To 16-letni mieszkaniec Łazisk Górnych, znany wcześniej z policyjnych kartotek.Na domiar złego - nieletni zamiast w Łaziskach Górnych - powinen był przebywać z jednym z młodzieżowych ośrodków wychowawczych. Materiały wkrótce trafią do Sądu Rejonowego w Mikołowie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.