Wiadomości z Łazisk Górnych

10 najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi!

 • Dodano: 2019-08-26 18:00

Już wkrótce rozpoczęcie roku szkolnego, dlatego ostatnie dni wakacji warto wykorzystać w pełni! Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi!
 Aquadrom - Ruda Śląska

Aquadrom został otwarty w 8 grudnia 2012 roku, jako trzeci aquapark w regionie, po obiektach w Tarnowskich Górach (marzec 2001) i Dąbrowie Górniczej (luty 2004). Rudzki aquapark jest chwalony za nowoczesność i piękno. Składa się z trzech stref – Sportu, Rekreacji oraz Saunarium.

Strefa Rekreacji została zaprojektowana z myślą o osobach, które pragną różnorodnej rozrywki. W parku wodnym znajdziecie m.in.: sześć zjeżdżalni dla młodszych i starszych, rwącą rzekę, sztuczną falę, trzy niecki jacuzzi, specjalną strefę dla dzieci, nieckę z masażami wodnymi, basen zewnętrzny oraz Mokry Bąbel.

Dodatkową wakacyjną atrakcją jest plaża, która powstała przed Aquadromem. W każdą środę sierpnia organizowany jest tam seans kina plenerowego.

Cennik znajdziecie TUTAJ.


Dream Park - Ochaby

Na 5 hektarach terenu w otoczeniu zieleni można nie tylko odpocząć, ale też skorzystać z mnóstwa atrakcji. Na raz zakupionym bilecie można skorzystać ze wszystkich atrakcji do woli. Są to m.in.: park miniatur, duży park linowy, kino 6D, kule i rowery wodne, dom do góry nogami, park dinozaurów, trampoliny i dmuchańce. Wśród nowości możemy znaleźć:

 • park owadów King Size - wchodząc w świat KING SIZE PARKU, możemy spojrzeć "prosto w oczy" biedronce, pchle ludzkiej czy jelonkowi rogaczowi. Spacerując ścieżkami wśród roślinności, można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy na temat tych owadów. Na pewno zdobyte informacje przydadzą się w szkole lub zaspokoją własną ciekawość.
 • labirynt luster - to labirynt z niezliczoną ilością luster, podających w wątpliwość percepcyjne zdolności zmysłów. Tylko tutaj możliwa jest fantastyczna wędrówka po labiryncie, który ma setki niekończących się korytarzy.
 • oceanarium prehistoryczne - to miejsce, gdzie będziesz mógł przenieść się w te odległe czasy i poznać niesamowitych mieszkańców głębin. Spacerując krętymi alejkami, można spotkać na swej drodze olbrzymiego żółwia Protostegę, Plezjozaura, Mozazaura i wiele innych. Szum wody, nastrojowa muzyka oraz profesjonalnie przygotowana animacja potęgują efekt pradawnych głębin.

Cennik znajdziecie TUTAJ.


Energylandia - Zator

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 30 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator.

Park podzielony jest na 4 strefy:

 • Bajkolandia - kraina dziecięcych pragnień, wkraczające do niej maluchy znajdują się nagle w świecie swoich marzeń, spotykają się z postaciami ulubionych bajek. Karuzele, mini coastery, autka i samolociki tworzące urozmaiconą strefę dla najmłodszych są niezwykle bezpieczne i przyjazne, jak i zaplecze oraz otoczenie, w którym rodziny z niemowlętami znajdą zaciszne, czyste miejsca dla pielęgnacji dzieci.
 • Strefa familijna - proponuje atrakcje dla całych rodzin, lecz na części z nich obowiązuje ograniczenie wzrostu - min. 140 cm. W tym sektorze dostępnych jest kilka Roller Coasterów i tutaj na własnej skórze można doświadczyć adrenaliny i emocji, lecz w rozsądnej dawce. Rodzinnie można spędzić czas na wodnych spływach, kolejce widokowej czy też ścigając się na torze Formuła Autodrom.
 • Strefa ekstremalna - to fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. Strefa ta cieszy się dużą popularnością. W tej strefie, od sezonu 2018 bezsprzecznie królują Hyperion Mega Coaster - największy i najszybszy w Europie w swojej kategorii oraz Speed Water Coaster - światowy rekordzista wśród wodnych Roller Coasterów.
 • Water Park - strefa uruchomiona latem 2016 roku - naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw. W tej strefie można zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasola, swobodnie zrelaksować się wraz z podopiecznymi pod okiem czuwających nad bezpieczeństwem ratowników. To przepiękne miejsce, wyróżniające się przejrzystością wody oraz mnóstwem atrakcyjnych niespodzianek tematycznie i aranżacyjnie związanych z estetyką egzotycznych wysp. Absolutnym hitem sezonu 2018 roku jest ogromna strefa wodnej zabawy Tropical Fun.


Cennik znajdziecie TUTAJ.


Kolejkowo - Gliwice

Nie lada atrakcją dla najmłodszych i dorosłych jest "Kolejkowo" - największa makieta kolejowa w Polsce. Znajduje się na terenie gliwickiego Centrum Handlowego Europa Centralna. Na miejscu przenosimy się do dokładnie odwzorowanej rzeczywistości pomniejszonej o 25 razy.

W miniaturowym świecie można zobaczyć życie na wsi, potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, wziąć udział w akcji ratunkowej, wcielić się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek.

Na makiecie możemy zobaczyć miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. dworca kolejowego w Gliwicach wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic. Powstało także miasteczko westernowe "Dzikie Gliwice", znaleźć tam można saloon, szeryfa, Indian, braci Wright przy budowie pierwszego na świecie samolotu oraz miniaturę statku "Western River", pływającego po Missisipi.

Cennik znajdziecie TUTAJ.


Legendia - Chorzów

Goście Legendii mogą korzystać z ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, rodzinnych i ekstremalnych w pięknym otoczeniu zieleni oraz sąsiedztwie klimatycznego jeziora. Aż połowa z tych atrakcji jest skierowana do najmłodszych! Każde urządzenie ma swoje limity wzrostowe i wiekowe - sprawdź, z których możesz skorzystać.

Dla najmłodszych gości, którzy będą bawić się ze swoimi opiekunami, przeznaczonych jest 11 atrakcji m.in.:

 • Electric Ring,
 • Air Balloons,
 • Magical Postal Service,
 • Carrousel of Love,
 • Royal Ballroom,
 • Fish’n’Wish,
 • Music Box,
 • Dream Flight Airlines,
 • Legendia Flower,
 • Apollo,
 • Super Ześlizg XXL.

Wyjątkiem są popularne Helikopterki oraz Circus Train – do tego cyrkowego pociągu dzieci wsiądą bez dorosłych. Na zakręcony Circus Tea Cups oraz do rodzinnej atrakcji 2018 - Bazyliszka, maluchy wejdą pod opieką dorosłych bez limitu wzrostu czy wieku. Łącznie 15 atrakcji.

Dzieci, które mają minimum 90 cm wzrostu, pokłady swojej energii mogą rozładować w Gaju Urwisów, czyli nowej odsłonie rura parku zlokalizowanej w Bazyliszku. Mała Gwiazda oraz Sailor Academy dedykowane są dla dzieci od 100 cm wzrostu - na tych atrakcjach dzieci będą się kręcić same, bez opiekuna. W Wonder Garden dzieci zabawią się same od 105 cm wzrostu, a w Air Castle poskaczą Ci, którzy ukończyli 4 lata bądź mają co najmniej 110 cm.

Wystawa edukacyjna Korona Ziemi, Game Room, Trampoliny oraz Boruta’s Tricks, czyli krzywe lustra, dostępne są dla każdego, bez żadnych limitów. A na chwilę oddechu można udać się na plac zabaw zlokalizowany w Magical Village oraz Mini Legendię w Valley of Dreams – tutaj dzieci bawią się również bez ograniczeń!

Łącznie udostępnionych jest 26 punktów szalonej zabawy dla waszych najmłodszych dzieci – każda z nich dostarcza niezapomnianych wrażeń i emocji!

Cennik znajdziecie TUTAJ.


Leśny Park Niespodzianek - Ustroń

Leśny Park Niespodzianek to miejsce, które warto odwiedzić z dziećmi. Znajduje się w Ustroniu Zawodziu w Beskidzie Śląskim. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku.

Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Bez sprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów.

Cennik znajdziecie TUTAJ.


Palmiarnia - Gliwice

Ponad 5600 gatunków roślin, gady, żółwie i egzotyczne ptaki – takie atrakcje czekają na nas w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Mieszcząca się na terenie parku imienia Fryderyka Chopina w Gliwicach Miejska Palmiarnia powstała w 1924 roku, choć pierwsze szklarnie na terenie parku stawiane były już w roku 1880. Cała Palmiarnia obejmuje aż 2000 m2 i podzielona została na pięć pawilonów tematycznych.

Pierwszy pawilon obejmuje rośliny użytkowe, drugi zaś rośliny egzotyczne. Zobaczymy tutaj różnorodną roślinność, w tym nawet rośliny mięsożerne, które mogą być prawdziwą atrakcją dla najmłodszych zwiedzających. Trzeci pawilon nazywany jest historycznym, a w czwartym znajduje się cała masa różnorodnych sukulentów! W tych czterech pawilonach poza zdumiewającą roślinnością zobaczymy również kanarki i papugi (są w klatkach), terraria z przeróżnymi gadami, oraz akwaria z żółwiami i płaszczkami.

Piąty pawilon jest pawilonem typowo akwarystycznym i został on udostępniony dla zwiedzających w 2012 roku. Największym zbiornikiem jest akwarium Amazonii, gdzie możemy spotkać arapaimy – jedne z największych ryb słodkowodnych, których długość sięga nawet do 3 metrów! Przy akwariach znajdują się monitory LCD, które pełnią funkcję edukacyjną i dzięki którym możemy dowiedzieć się więcej o poszczególnych gatunkach ryb.

Cennik znajdziecie TUTAJ.


Sztolnia Królowa Luiza - Zabrze

Sztolnia Królowa Luiza gwarantuje niezapomnianą podziemną przygodę na trasach turystycznych poprowadzonych dawnymi korytarzami górniczymi, a na nich... pokazy wielkich maszyn górniczych, przejażdżka kolejką górniczą Karlik, podziemne porty, wreszcie unikatowa trasa wodna. Labirynt korytarzy można zwiedzać w różnych wariantach w ramach kilku, fascynujących tras, o łącznej długości przekraczającej 5 km.

Atrakcje Sztolni to nie tylko podziemia – są tu dwa plenerowe parki edukacyjno-rekreacyjne: Park 12C i Park Techniki Wojskowej.

 • Podziemna przygoda!

Sztolnia Królowa Luiza to unikatowa możliwość poznania podziemnych chodników kopalnianych. Trasy wyposażone są w nowoczesne multimedia, które wspierają pochłanianie wiedzy. Co ważne, jest też prawdziwy węgiel w naturalnym w stanie - dzieciaki mogą tu go dotknąć, własnoręcznie wykopać i oczywiście zabrać do domu na pamiątkę!

 • Trasa wodna – najdłuższy spływ łodziami

Podziemna trasa wodna to najnowsza i aktualnie najbardziej popularna atrakcja Sztolni, dostępna dla dzieciaków od 7 roku życia. Fragment górniczych, historycznych wyrobisk pokonuje się tu pieszo, a 1100 metrów to unikatowy, podziemny spływ łodziami. W jego trakcie, pod samym centrum 180-tysięcznego miasta, na odwiedzających czekają legendarne postaci, takie jak Skarbnik czy Utopek.

 • Trasa rodzinna – niezwykła, górnicza przygoda już dla najmłodszych

Zwiedzanie trasy rodzinnej, dostępnej już dla czterolatków, zachwyci również dorosłych. To fascynujący labirynt podziemnego świata ogromnych maszyn górniczych. Największa z nich to kolos, który waży 28 ton i może urabiać węgiel z wydajnością do 10 ton na minutę! Dwie ściany wydobywcze na trasie zwiedzania – strugowa i kombajnowa – rozciągają się na długości ponad 80 metrów i w całości zabezpieczone są obudową hydrauliczną.

Cennik znajdziecie TUTAJ.


TwinPigs - Żory

Las Vegas, Hawaje, a nawet indiańska wioska - te wszystkie miejsca znajdziesz w Amerykańskim Parku Rozrywki Twinpigs. Cała zabudowa odwzorowuje amerykańskie miasteczko z XIX wieku, z charakterystycznym układem ulic, zabudowaniami i mnóstwem atrakcji tematycznych. Można tu w niezwykle przyjemny sposób poznawać historię i kulturę Ameryki Północnej, a przy tym świetnie się bawić.

Ponad 10 hektarów Parku podzielono na osiem tematycznych strefy nawiązujących do historii i kultury zza oceanu. TWINPIGS to ponad 50 niesamowitych atrakcji, karuzele, strzelnice, kina 5D, małe zoo, park linowy, a także pokazy kaskaderskie rodem z Dzikiego Zachodu i wiele innych.

Odkrywanie Ameryki rozpoczyna się wraz z Kolumbem, przy zacumowanym tuż przy wejściu do Parku legendarnym statku Santa Maria. Dalej na Gości czeka hawajska plaża, stacja kosmiczna i meksykańska hacjenda. W strefie leśnej można poznać ciekawostki związane z życiem rdzennych Amerykanów, a gry kreatywne zapewnią doskonałą zabawę całej rodzinie.

Dzieci mogą spróbować wydoić krowę, wypłukiwać złoto, podkuwać konie, a także strzelać z łuku i strzelby na strzelnicach. Nie brakuje tu również urządzeń typowych dla wesołego miasteczka – koło młyńskie, pędzące karuzele, zjeżdżalnia, dom strachów Nawiedzona Sztolnia i podziemna kolejka.

Cennik znajdziecie TUTAJ.


ZOO - Chorzów

Śląski Ogród Zoologiczny - posiada bardzo dużą powierzchnię pawilonów dostępnych dla zwiedzających, co umożliwia mieszkańcom naszego regionu zwiedzania również w okresie zimowym. Jedną z najnowszych inwestycji na terenie ogrodu jest powstanie Mini-ZOO. Dziecięcy ogródek umożliwia najmłodszym bezpośredni kontakt ze zwierzętami łagodnymi pod nadzorem pracowników ZOO. Mini-ZOO cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających ogród. Równie dużą popularnością zwiedzających cieszy się odnowiona Kotlina Dinozaurów - jedyna tego typu ekspozycja wymarłych gadów w Europie.

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym można zobaczyć wiele gatunków zwierząt m.in.: antylopy, słonie, żyrafy, niedźwiedzie brunatne, pelikany, tygrysy, lwy, małpy czy żurawie.

Duża ilość alejek na terenie ogrodu, wśród bogatej, często egzotycznej zieleni, bogata baza gastronomiczna, położenie Parku i ogrodu bardzo blisko centrum wielkich śląskich aglomeracji powoduje, że dla wielu mieszkańców województwa śląskiego jest to jedyne łatwo dostępne miejsce odpoczynku i rekreacji. Taka była zresztą idea powstania tego największego Parku w Europie, wraz ze wszystkimi instytucjami znajdującymi się na jego terenie.

Cennik znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również