Wiadomości z Łazisk Górnych

Wszystkiemu winna "Autostrada"

  • Dodano: 2015-10-19 13:45
Znów młodzi i ambitni wykonawcy zawładnęli sceną. Taki stan rzeczy w łaziskim Muzeum Energetyki staje się już tradycją. W miniony piątek, 16 października, inaczej niż zwykle, bo z drobnym opóźnieniem czasowym, odbył się kolejny koncert cyklu „Otwarta Scena” – wystąpili Alina Więcek oraz zespół EDER.
 
 
– Wszystkiemu winna nasza kochana „A4” – tłumaczył wokalista zespołu EDER, Maciek Nowak. Jak się jednak okazało, zespół ma coś wspólnego z autostradą – taki bowiem tytuł nosi jedna z ich kompozycji, która zabrzmiała podczas koncertu. Ale zacznijmy od początku.
 
 
Koncert rozpoczął się od nieco spokojniejszych, akustycznych brzmień. Wokalistka Alina Więcek, przy akompaniamencie pianina wykonała kilka znanych, rozpoznawalnych utworów – wśród nich „Sen o Warszawie”, czy „Cykady na Cykladach”. Nie był to pierwszy występ Aliny w Muzeum Energetyki. Wokalistka bowiem pojawiła się na tamtejszej scenie 
w kwietniu podczas Jam Session dla Przyjaciół Muzeum Energetyki.
 
 
Drugim gościem piątkowego koncertu była chrzanowska formacja EDER. Jak można podsumować ich koncert? Młodość, świeżość oraz niebanalne kompozycje. Podczas ich występu usłyszeliśmy przede wszystkim autorski materiał zespołu. Pojawiła się także kompozycja legendarnego zespołu Chłopcy z Placu Broni „Kocham wolność”. Na bis formacja zagrała swój autorski utwór „Zgubiłem się” – co wyjaśniło całą sytuację  ze spóźnieniem zespołu.
 
 
Na kolejny koncert cyklu „Otwarta Scena” zapraszamy do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych już 20 listopada – wystąpią zespoły Meta Menardi oraz FunkyLogic.
 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.