Wiadomości z Łazisk Górnych

Sytuacja w oczyszczalni ścieków komunalnych "Wschód"

 • Dodano: 2012-09-02 14:45

 Komunikat Burmistrza miasta Łaziska Górne dotyczący sytuacji w oczyszczalni ścieków komunalnych "Wschód" na ulicy Południowej.

 

W związku z prowadzoną w gminie Łaziska Górne inwestycją dotyczącą budowy systemu kanalizacji w bieżącym roku rozpoczęto przebudowę i modernizację oczyszczalni ścieków komunalnych "Wschód", zlokalizowanej przy ul. Południowej. Do czerwca realizacja inwestycji przebiegała bez zakłóceń i wykonano połowę zakresu robót.

 

Niestety, w związku z ogłoszeniem upadłości przez Hydrobudowę Polską SA, głównego wykonawcy zadania, prace modernizacyjne zostały przerwane. W tym czasie do Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych zaczęły wpływać interwencje ze strony mieszkańców Łazisk i Gostyni, których posesje znajdują się w sąsiedztwie oczyszczalni, którzy skarżyli się na wydobywający się z oczyszczalni bardzo uciążliwy zapach.

 

Nasza reakcja była natychmiastowa.

 

Bezzwłocznie rozpoczęliśmy wszelkie możliwe i zgodne z prawem działania, mające na celu rozwiązanie zaistniałego problemu – zawiadomiony został SANEPID, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach i Wojewoda Śląski, a także Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. W celu zminimalizowania niedogodności w oczyszczalni zamontowany został aerator oraz żele zapachowe.

 

Pragnę zapewnić mieszkańców Łazisk, iż dokonujemy wszelkich starań, aby jak najszybciej w sposób satysfakcjonujący doprowadzić do zdynamizowania prac i zakończenia inwestycji, która ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców Łazisk Górnych.

 

Jednocześnie chciałbym przeprosić tych, dla których w jakikolwiek sposób zaistniała sytuacja – z przyczyn niezależnych od Gminy – stała się uciążliwa i dyskomfortowa.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Xaver

  Przez ten przykry zapach spać nie można. Smród dochodzi aż pod dworzec kolejowy. Głowa boli złe samopoczucie to codzienność. Niestety poprawy nie "czuć"!

 • A.N.

  Już nawet w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Srodowiska nabrali wody w usta i nie chcą na ten temat rozmawiać. A jeszcze niedawno byli sytuacją uburzeni, czyżby odgórny przykaz, że mają się nie mieszać? Czy ta instytucja to farsa?

 • mieszkaniec bany

  bardzo wcześnie oficjalna reakcja ... zapraszamy na weekend burmistrza z rodziną !!!! na ogrodzie śmierdzi jak w szambie..

 • Mieszkaniec Gostyni

  Gdyby taka sytuacja miała miejsce bardziej cywilizowanym kraju już by dawno było po wszystkim . Łącznie ze właścicielem oczy[...]ni . I nikogo by nie interesowało dlaczego i kto zawinił . Co do natychmiastowych działań to pytanie : a co z czerwonym kapturkiem ? . Poza tym chyba się zamówienia pomyliły bo zakupiono chyba żele potęgujące smród .Zapraszamy w okolice oczy[...]ni, szczególnie wieczorem - można poczuć żelki . Ten komunikat to kompromitacja .

 • G.L.

  to my mieszkańcy zgłosiliśmy zaistniałą sytuację w/w urzędach a nie Pan Burmistrz czy Prezes oczy[...]ni. Grunt to umieć walczyć o swoje stołki i pokazywać że się coś robi- a smród jak był tak jest!!!

 • łaziszczanin

  niestety nie zauważyliśmy poprawy, fetor wydziela się ten sam.

 • mieszkanka osiedla Hoje

  Smród jak był tak jest nadal, nie tylko w dzień ale także budzi nas w nocy, nasze dzieci po nocach ze smrodu wymiotują. Pan Burmistrz powinien się raczej zastanowić nad ewakuacją ludzi z osiedli wokół oczy[...]ni.

  • mieszkanka osiedla Hoje
   2012-09-03 10:22
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

R E K L A M A