Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Policjanci na konkursie o bezpieczeństwie "Jestem Pomocnikiem Sierżanta Hektora"

  • Dodano: 2014-03-07 16:30

Policjanci z Łazisk Górnych uczestniczyli w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego o bezpieczeństwie "Jestem Pomocnikiem Sierżanta Hektora". Bohaterem prac maluchów była maskotka mikołowskich mundurowych, pluszowy miś – policjant. Nagrody wręczył zwycięzcom komendant łaziskiego komisariatu, a o zagrożeniach i właściwym zachowaniu porozmawiał z dziećmi dzielnicowy.

Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto Łaziska Górne ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem „Jestem Pomocnikiem Sierżanta Hektora”, Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas pierwszych, realizujących program „Bezpieczny Świat Ucznia”, Na konkurs wpłynęły 22 prace. Wszystkie przedstawiał wizerunek maskotki mikołowskiej policji – sierżanta Hektora, który jako bohater prac czuwał nad bezpieczeństwem.

3 marca odbyło się posiedzenie konkursowe w czasie którego wyłoniono zwycięzców, a wczoraj nastąpło uroczyste ogłoszenie wyników. W wydarzeniu wziął udział Komendant Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych nadkom. Waldemar Masłowski, który wraz z Burmistrzem Łazisk Górnych, Komendantem Straży Miejskiej w Łaziskach Górnych oraz dyrektorem szkoły wręczyli maluchom nagrody i złożyli gratulacje. Zanim nastąpiło uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu, dzielnicowy z łaziskiego komisariatu porozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie w domu, szkole i podczas zabawy na świeżym powietrzu. Maluchom przypomniane zostały także podstawowe zasady ruchu drogowego.

Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i były bardzo aktywne. Jak zwykle gościem honorowym spotkania był z niecierpliwością wyczekiwany przez wszystkich sierżant Hektor – pluszowy policjant towarzyszący mikołowskim mundurowym.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.