Wiadomości z Łazisk Górnych

Policjanci edukują w przedszkolach

  • Dodano: 2017-09-29 07:45, aktualizacja: 2017-09-27 12:33

W ramach akcji „ Kręci mnie Bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” policjanci z powiatu mikołowskiego docierają do najmłodszych, aby w przedszkolach opowiadać dzieciom o bezpieczeństwie na drodze.

Maluchy znają podstawowe zasady poruszania się, zaś spotkanie z policjantem to idealna okazja do zadawania pytań.

W całym powiecie mikołowskim dzielnicowi spotykają się z dziećmi, aby rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie na drodze i zaszczepiać dobre nawyki. Działania te wpisują się w ramy ministerialnej akcji „ Kręci mnie Bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

W poniedziałek (25.09.2017) mundurowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych spotkali się z przedszkolakami oddziału mieszczącego się w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Wyrskiej 4”, a 26.09.2017, podobne spotkanie z udziałem dzielnicowego z Mikołowa odbyło się w Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka przy ulicy Janasa 7.

Stróże prawa opowiadają dzieciom o podstawowych zasadach zachowania się na drodze. Najmłodsi najczęściej wiedzą, że aby przekroczyć jezdnie trzeba przejść po pasach i poczekać na zielone światło. Pamiętają także o tym, że zanim wkroczymy na jezdnie należy dokładnie się rozejrzeć i upewnić czy nie nadjeżdża auto. Zgodnie twierdzą także, że w ich wieku należy podróżować w fotelikach i że wszyscy po zmroku powinni nosić odblaski.

Duże zainteresowanie budzi też zawód policjanta i jego wyposażenie do służby. Spotkania są okazją do bezpośredniej rozmowy z funkcjonariuszami. Dzieci często otrzymują od policjantów odblaskowe elementy, a możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, to jak przedszkolaki same przyznają - spełnienie ich maleńkich marzeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.