Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

O przemocy rówieśniczej

  • Dodano: 2017-10-31 07:45, aktualizacja: 2017-10-30 12:17

Przemoc w szkole? Jak się jej wystrzegać oraz jakie konsekwencje grożą sprawcy? Ten właśnie temat został poruszony w jednej z łaziskich podstawówek.

Uczniowie klasy VI wysłuchali prelekcji dzielnicowego oraz policjanta do spraw profilaktyki społecznej. Na kilku wybranych przykładach mundurowi starali się dotrzeć do świadomości młodych ludzi, uzmysłowić skalę problemu, a także wypracować model postępowania w sytuacji istniejącego zagrożeniami.

Przemoc obejmuje swym zasięgiem wiele dziedzin życia. Niestety, dotyka także i bezbronne dzieci. Prócz tej zadawanej ze strony dorosłych, jest jednak wiadomo, że już najmłodsi stosują ją wobec siebie samych. Miejscem w jakim dziecko czuć się powinno bezpiecznie jest szkoła. Niestety i tam częstokroć liderzy nieformalnych grup, poszukują swej ofiary, by zaprezentować swą siłę i status.

Prelekcja w tym właśnie temacie odbyła się dzisiaj w jednej z klas VI Szkoły Podstawowej nr 6 w Łaziskach Górnych. Z młodzieżą spotkał się dzielnicowy rejonu mł.asp. Michał Czerepkowski oraz policjant zajmujący się profilaktyką nieletnich sierż. Michał Kurowski.

Mundurowi zachęcali do społecznego zaangażowania i pomocy pokrzywdzonym oraz zgłaszania do wychowawców, nauczycieli czy na policję wszystkich zaobserwowanych przejawów agresji i przemocy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.