Wiadomości z Łazisk Górnych

Nastolatek na quadzie zderzył się z samochodem

  • Dodano: 2017-07-11 07:45, aktualizacja: 2017-07-10 12:35

16-latek bez uprawnień jechał quadem ulicą Wspólną w Łaziskach Górnych. W pewnym momencie chłopak stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok prawidłowo jadącego auta. Ze złamaniem kończyny dolnej został przetransportowany do szpitala w Katowicach. Za swoją brawurową jazdę odpowie teraz przed sądem rodzinnym. Odpowiedzialność poniesie także właściciel quada.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 16.00. 16-letni mieszkaniec Łazisk Górnych jechał quadem ulicą Wspólną. W trakcie czynności polcjantów drogówki, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalono, że nastolatek nie dostował prędkości do panujących warunków drogowych. Będąc na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok prawidłowo jadącego samochodu marki Renault Clio.

Jak się okazało, młody człowiek w ogóle nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policja ustala teraz dane właściciela quda, który udostępnił pojazd młodemu łaziszczaninowi. Zgodnie z prawem, właściciel pojazdu, który udostępnia go osobie nieposiadającej uprawnień, podlega karze grzwyny. Podkreślenia wymaga też fakt, iż quad był niezarejestrowany, nieubezpieczony ani niedopuszczony do ruchu.

Sam 16-latek został przewieziony na obserwację do jednego z katowickich szpitali. Doznał obrażeń kończyny dolnej. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierujący samochodem Renault 22-letni mieszkaniec Tarnowa nie odniósł żadnych obrażeń.

Za brawurową jazdę bez uprawnień 16-letni łaziszczanin odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Laziska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.