Łaziska Górne - portal miejski Laziska.com.pl

Wiadomości z Łazisk Górnych

Lato z MDK

 • Dodano: 2017-06-20 07:45, aktualizacja: 2017-06-19 12:06

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione przez wszystkich uczniów wakacje. Jak co roku ofertę na spędzenie wolnego czasu w tym okresie przygotował dla najmłodszych łaziszczan Miejski Dom Kultury.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, w tym roku oferta MDK będzie nieco inna. Proponujemy dzieciom wycieczki i zajęcia na miejscu przez 2 dni w każdym tygodniu wakacji – w poniedziałki i środy – w godz. 7.00–16.00. Podczas całodziennego pobytu w MDK dzieci mogą liczyć nie tylko na ciekawe wycieczki i interesujące zajęcia prowadzone przez instruktorów na miejscu, ale również na trzy posiłki – śniadania, obiady i podwieczorki. Szczegółowe propozycje wyglądają następująco:

 • 3 lipca – Kino jest dobre na wszystko. Na początek wakacji sprawdzona i lubiana przez dzieci wycieczka do kina. Poza tym ciekawe konkurencje i zabawy na miejscu po powrocie. Koszt – 35 zł.
 • 5 lipca – W szkole magii i czarodziejstwa – całodzienna wycieczka do Zamku w Mosznej, gdzie odziani w specjalne szaty młodzi adepci sztuki czarodziejskiej wezmą udział w magicznej przygodzie, spotkają rycerzy i odbędą lekcję tworzenia eliksirów. Koszt – 65 zł.
 • 10 lipca – Turniej bowlingowy w łaziskiej kręgielni. Po dwóch godzinach sportowej rywalizacji, wycieczka do pasieki na Bradzie, w której dzieci dowiedzą się wszystkich ciekawostek z pszczelego życia. Koszt – 30 zł.
 • 12 lipca – Sztuka przetrwania, czyli leśny survival. Jak zrobić szałas, wspiąć się na wzniesienie, pokonać kałużę, schować się w gałęziach przed wrogiem? Tego wszystkiego dowiemy się podczas wycieczki do orzeskiego lasu. Trochę „ekstremalnej” zabawy dla wszystkich, zakończonej ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Koszt – 40 zł.
 • 17 lipca – Z aparatem wśród zwierząt. Wycieczka do chorzowskiego ZOO, spotkanie z przewodnikiem, który opowie o codziennym życiu zwierząt i z pewnością odpowie też na wszystkie pytania ciekawskich. Koszt – 40 zł.
 • 19 lipca – Hop, hop… skaczemy. Wycieczka do JumpWorld, czyli parku trampolin w Katowicach. Chcesz spożytkować ogromne pokłady energii, znaleźć wyjątkową formę treningu, spróbować ulubionego sportu w całkowicie świeżym wydaniu? W JumpWorld czekają: strefa akrobacji, boiska do siatkówki i koszykówki oraz gwarantujący beztroską zabawę basen z gąbkami, który sprawi radość każdemu. Koszt – 50 zł.
 • 24 lipca – Kino jest dobre na wszystko. Ponownie sprawdzona i lubiana przez dzieci wycieczka do kina. Poza tym ciekawe konkurencje i zabawy na miejscu po powrocie. Koszt – 35 zł.
 • 26 lipca – W Twing Pigs i Muzeum Ognia. Podczas tej wycieczki połączymy wizytę w dwóch żorskich atrakcjach. Najpierw odwiedzimy arcyciekawe Muzeum Ognia, a później oddamy się szaleńczej zabawie na dzikim zachodzie w Miasteczku Twin Pigs. Koszt – 60 zł.
 • 31 lipca – Z wizytą u Indian… w Krakowie. Przejście szlakiem zdobywców dzikiego zachodu, gołą stopą po rozżarzonych węglach, zabawy z liną, zdobywanie sprawności, przejście labiryntu Sheryffa, indiańska opowieść i na koniec ognisko z pieczeniem kiełbasek, to atrakcje, jakie czekają na nas w podkrakowskiej wiosce indiańskiej. Koszt – 55 zł.
 • Sierpień
 • 2 sierpnia – Kino jest dobre na wszystko. Ponownie sprawdzona i lubiana przez dzieci wycieczka do kina. Poza tym ciekawe konkurencje i zabawy na miejscu po powrocie. Koszt – 35 zł.
 • 7 sierpnia – Odkrywamy Solilandię. Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce. Podróż po krainie Solilandii i odkrywanie baśniowych tajemnic wielickich podziemi to świetna zabawa. Podczas podróży po solnych podziemiach odkrywcy spotkają tajemniczego Skarbnika, rozwiążą rozmaite zagadki oraz quiz, a także pobawią się w towarzystwie skrzata – soliludka. Koszt – 65 zł.
 • 9 sierpnia – Gdzie ukrył się Tomek? Wyjazd do Muzeum Śląskiego, gdzie trzeba będzie wytropić Tomka na specjalnie przygotowanej wystawie inspirowanej przygodami głównego bohatera powieści Alfreda Szklarskiego. To niesamowita okazja do rozpalenia wyobraźni, rozbudzenia ciekawości poznawania świata i podróżowania. Koszt – 35 zł.
 • 14 sierpnia – Kolorowa i słodka Jura. Okazuje się, że Jura Krakowsko-Częstochowska może przyciągać nie tylko zamkami i wapiennymi skałami. Tym razem odwiedzimy Żarki i tamtejszą manufakturę słodyczy, gdzie każde dziecko będzie mogło samodzielnie stworzyć pysznego lizaka oraz pracownię zabawek, w której powstaną indywidualnie zaprojektowane, kolorowe pamiątki z Jury. Koszt – 60 zł.
 • 16 sierpnia – Śladami dawnej magii. Podczas tej wycieczki, dzieci będą mogły posłuchać niesamowitych opowieści o pradawnych wierzeniach, obrzędach, tradycjach, utopcach i innych stworach w scenerii Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. Koszt – 35 zł.
 • 21 sierpnia – Kino jest dobre na wszystko. Ponownie sprawdzona i lubiana przez dzieci wycieczka do kina. Poza tym ciekawe konkurencje i zabawy na miejscu po powrocie. Koszt – 35 zł.
 • 23 sierpnia – Obóz poszukiwaczy skarbów. W przepięknej scenerii chudowskiego zamku, dzieciaki spotkają się z rycerzem, który pomoże im w znalezieniu najprawdziwszego skarbu. Będą musiały zbudować szałas, „ustrzelić” z łuku zwierzynę, rozpalić ognisko. Poza tym czekają na nich rycerskie  walki, ścinanie smoczych jaj mieczem, wyścigi w drewnianych nartach i wiele innych atrakcji. Wspólna zabawa zakończy się pieczeniem kiełbasek. Koszt – 40 zł.
 • 28 sierpnia – Turniej bowlingowy w łaziskiej kręgielni. Po dwóch godzinach sportowej rywalizacji, powrót na miejsce, gdzie o dalszą dobrą zabawę i brak nudy zadbają panie instruktorki. Koszt – 30 zł.
 • 30 sierpnia – Piknik na zakończenie wakacji. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy na taras przed Miejskim Domem Kultury. Animacje, zabawy z mydlanymi bańkami, tańce, śpiewy, konkursy… czyli wszystko to, co dzieciaki lubią najbardziej! W tym dniu zabawa potrwa od 10.00 do 14.00.


Zapisy – wraz z wpłatami – są przyjmowane w sekretariacie MDK od 5 czerwca. Istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji miejsca na liście (tel. 32 2241 033). W przypadku nieuiszczenia opłaty do trzech dni kalendarzowych rezerwacja zostanie unieważniona.


Koszt każdej wycieczki obejmuje: opiekę instruktorów w godz. 7.00–16.00, bilety wstępów, transport, trzy posiłki, ubezpieczenie.
Uwaga! Prosimy o przyprowadzenie dzieci do MDK najpóźniej do godz. 8.30.

Najnowsze informacje z Łazisk Górnych w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Wasp

  Dlaczego Spółdzielnia "Razem" zatrudniała fikcyjnych pracowników oraz wystawiała faktury za niewykonane prace ?

 • Edek

  można jakieś szczegóły?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.