Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Informacje »  Wiadomości lokalne

Sytuacja w oczyszczalni ścieków komunalnych "Wschód"

 Komunikat Burmistrza miasta Łaziska Górne dotyczący sytuacji w oczyszczalni ścieków komunalnych "Wschód" na ulicy Południowej.

 

W związku z prowadzoną w gminie Łaziska Górne inwestycją dotyczącą budowy systemu kanalizacji w bieżącym roku rozpoczęto przebudowę i modernizację oczyszczalni ścieków komunalnych "Wschód", zlokalizowanej przy ul. Południowej. Do czerwca realizacja inwestycji przebiegała bez zakłóceń i wykonano połowę zakresu robót.

 

Niestety, w związku z ogłoszeniem upadłości przez Hydrobudowę Polską SA, głównego wykonawcy zadania, prace modernizacyjne zostały przerwane. W tym czasie do Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych zaczęły wpływać interwencje ze strony mieszkańców Łazisk i Gostyni, których posesje znajdują się w sąsiedztwie oczyszczalni, którzy skarżyli się na wydobywający się z oczyszczalni bardzo uciążliwy zapach.

 

Nasza reakcja była natychmiastowa.

 

Bezzwłocznie rozpoczęliśmy wszelkie możliwe i zgodne z prawem działania, mające na celu rozwiązanie zaistniałego problemu – zawiadomiony został SANEPID, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach i Wojewoda Śląski, a także Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. W celu zminimalizowania niedogodności w oczyszczalni zamontowany został aerator oraz żele zapachowe.

 

Pragnę zapewnić mieszkańców Łazisk, iż dokonujemy wszelkich starań, aby jak najszybciej w sposób satysfakcjonujący doprowadzić do zdynamizowania prac i zakończenia inwestycji, która ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców Łazisk Górnych.

 

Jednocześnie chciałbym przeprosić tych, dla których w jakikolwiek sposób zaistniała sytuacja – z przyczyn niezależnych od Gminy – stała się uciążliwa i dyskomfortowa.

(UM Łaziska Górne)

Komentarze (7)     dodaj komentarz »

 • Xaver - Przez ten przykry zapach spać ...

  Xaver 2012-09-06 13:10

  Przez ten przykry zapach spać nie można. Smród dochodzi aż pod dworzec kolejowy. Głowa boli złe samopoczucie to codzienność. Niestety poprawy nie "czuć"!

 • A.N. - Już nawet w Wojewódzkim Inspek...

  A.N. 2012-09-05 08:35

  Już nawet w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Srodowiska nabrali wody w usta i nie chcą na ten temat rozmawiać. A jeszcze niedawno byli sytuacją uburzeni, czyżby odgórny przykaz, że mają się nie mieszać? Czy ta instytucja to farsa?

 • mieszkaniec bany - bardzo wcześnie oficjalna reak...

  mieszkaniec bany 2012-09-04 18:44

  bardzo wcześnie oficjalna reakcja ... zapraszamy na weekend burmistrza z rodziną !!!! na ogrodzie śmierdzi jak w szambie..

 • Mieszkaniec Gostyni - Gdyby taka sytuacja miała miej...

  Mieszkaniec Gostyni 2012-09-04 17:12

  Gdyby taka sytuacja miała miejsce bardziej cywilizowanym kraju już by dawno było po wszystkim . Łącznie ze właścicielem oczy[...]ni . I nikogo by nie interesowało dlaczego i kto zawinił . Co do natychmiastowych działań to pytanie : a co z czerwonym kapturkiem ? . Poza tym chyba się zamówienia pomyliły bo zakupiono chyba żele potęgujące smród .Zapraszamy w okolice oczy[...]ni, szczególnie wieczorem - można poczuć żelki . Ten komunikat to kompromitacja .

 • G.L. - to my mieszkańcy zgłosiliśmy z...

  G.L. 2012-09-04 15:39

  to my mieszkańcy zgłosiliśmy zaistniałą sytuację w/w urzędach a nie Pan Burmistrz czy Prezes oczy[...]ni. Grunt to umieć walczyć o swoje stołki i pokazywać że się coś robi- a smród jak był tak jest!!!

 • łaziszczanin - niestety nie zauważyliśmy popr...

  łaziszczanin 2012-09-03 11:40

  niestety nie zauważyliśmy poprawy, fetor wydziela się ten sam.

 • mieszkanka osiedla Hoje - Smród jak był tak jest nadal, ...

  mieszkanka osiedla Hoje 2012-09-03 10:22

  Smród jak był tak jest nadal, nie tylko w dzień ale także budzi nas w nocy, nasze dzieci po nocach ze smrodu wymiotują. Pan Burmistrz powinien się raczej zastanowić nad ewakuacją ludzi z osiedli wokół oczy[...]ni.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na Laziska.com.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego laziska.com.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Co najbardziej przeszkadza Ci w zachowaniu innych pasażerów w komunikacji miejskiej?
 • chamstwo kierowców
 • używanie niecenzuralnych słów
 • głośne słuchanie muzyki
 • rozmowy przez telefon komórkowy
 • nieustępowanie miejsca osobom potrzebującym
 • brak higieny osobistej
zobacz wyniki

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

145
Twój schowek